TMS terapija

TMS ir Fisher Wallace palyginimas

Fisher Wallace Stimulatorius gali būti tinkamas pasirinkimas, jei norite išvengti vaistų arba jei vaistai ar gydymas pasirodė neveiksmingi.

Ar TMS galima atlikti namuose?

TMS, kaip depresijos gydymo priemonė, populiarėja dėl savo veiksmingumo, saugumo ir gero toleravimo. Be to, TMS yra tiriamas ir naudojamas daugelio papildomų psichinės sveikatos būklių, tokių kaip OKS, PSS, nerimo sutrikimai ir kitų ligų gydymui. Tačiau TMS gali kainuoti brangiai, o norint gauti gydymą reikia eiti į medicinos įstaigą, nes prietaisas yra didelis, o gydymas turi būti atliekamas vadovaujant sertifikuotam TMS technikui ir prižiūrint receptą išrašiusiam gydytojui.

Siekdamos pašalinti šias kliūtis gydant TMS, kelios medicinos technologijų įmonės sukūrė terapiją, panašią į TMS, bet naudodamos kitokio tipo neurostimuliaciją, kuri savarankiškai administruojama naudojant nešiojamus prietaisus namuose. Šio straipsnio tikslas – apžvelgti vieną iš labiausiai žinomų šių produktų – Fisher Wallace stimuliatorių – ir pateikti jo ir TMS palyginimą. 

Fisher Wallace Stimuliatorius

Pradinę patronuojančią įmonė sukūrė Fisher Wallace Stimulator® ir 1990 m. gavo FDA leidimą naudoti šį įrenginį, skirtą depresijai, nerimui ir nemigai gydyti po kelių sėkmingų bandymų.

Stimuliatorius veikia tais pačiais principais kaip ir TMS, naudojant „neuromoduliaciją“.

Neuromoduliacija yra technologija, kuri veikia nervus tiesiogiai. Tai yra nervų aktyvumo pakeitimas arba moduliavimas, tiekiant elektrinius ar farmacinius agentus tiesiai į tikslinę sritį.” 

 

Fisher Wallace Stimulatorius® nukreipia žemo intensyvumo elektrines bangas (arba mikrosrovę) į paviršines galvos odos sritis, naudodamas tACS-Transkranialinės kintamosios srovės stimuliaciją. tACS yra panašus į TMS ir elektrokonvulsinę terapiją, tačiau smegenų veiklai skatinti naudojama daug švelnesnė ir paviršutiniška elektros srovė. Jis nesukelia traukulių ir nereikalauja anestezijos (kaip ir ECT) ir gali būti atliekama savarankiškai namuose. Kita vertus, TMS naudoja magnetinius laukus, kad paskatintų neuronų sužadinimą. tACS nėra lygiavertis tDCS-Transkranialinės tiesioginės srovės stimuliacijai, kuri taip pat turi tyrimų, rodančių naudą gydant depresiją ir kitas psichinės sveikatos ligas.

Tikslus veikimo mechanizmas ir paaiškinimas, kodėl tACS gali veikti sergant depresija, nerimu ir nemiga, nėra visiškai suprantamas, tačiau, kaip ir kitų neuromoduliacijos gydymo strategijų atveju, manoma, kad pasikartojantis neuronų stimuliavimas tam tikrose vietose gali sukelti didesnius sugedusių tinklų pokyčius. reguliuoti nuotaiką, nerimą ir miegą. Taip pat yra tyrimų, rodančių, kad neuromoduliacija taip pat turi įtakos neurotransmiterių (pvz., serotonino) gamybai ir gali sumažinti kortizolio kiekį.

„Fisher Wallace Stimulatorius®“ naudojamas vieną ar du kartus per dieną po 20 minučių seansus, kuriuos žmogus gali atlikti savarankiškai. Gydymas trunka maždaug 1 mėnesį. Stimuliacijos atliekamos per nešiojamą galvos juostą su elektrodais, uždedamais tiesiai ant smilkinių. Yra skirtingi intensyvumo lygiai, kuriuos vartotojas gali padidinti naudodamas delninį įrenginį, priklausomai nuo toleravimo ir reakcijos. Procedūra yra neinvazinė, paprastai laikoma saugia, o keliuose tyrimuose įrodyta, kad ji mažina depresijos, nerimo ir nemigos simptomus arba pagerina antidepresantų veiksmingumą.

Tačiau griežtesnės sistemingos tACS įrenginių apžvalgos neparodė pakankamai įrodymų, patvirtinančių patikimą naudą. 2014 m. atlikta  apžvalga ir 2018 m.  apžvalga sutiko, kad nėra pakankamai įrodymų, patvirtinančių, kad tACS yra veiksminga priemonė gydant depresiją ar kitas neuropsichiatrines ligas, tačiau nerimo ir depresijos gydymas gali būti naudingas. 2019 m. FDA paskelbė, kad nebėra pakankamai įrodymų dėl tACS kaip depresijos gydymo, ir paprašė atlikti naujus tyrimus, kad būtų grindžiamas tolesnis naudojimas pagal šią indikaciją.

Fisher Wallace praneša, kad anksčiau jie pristatė apie 100 000 1.0 versijos įrenginių ir šiuo metu dirba prie 2.0 versijos įrenginio OAK, kuriam jie tikisi atgauti FDA patvirtinimą, užbaigimo.

2023 m. pavasarį buvo inicijuotas atšaukimas dėl netinkamo akumuliatoriaus įdiegimo ankstesniuose Fisher Wallace modeliuose, dėl kurių gali atsirasti skausmas, diskomfortas, dirginimas ar net nudegimai. Klientai gavo pranešimą apie taisomuosius veiksmus iš Fisher Wallace, kad būtų išvengta tokių problemų. Prietaisą naudojantys klientai retais atvejais pranešė apie rimtus nepageidaujamus poveikius, įskaitant insultą, atminties praradimą, prieširdžių virpėjimą, bradikardiją ir traukulius. Tačiau ar šiuos įvykius iš tikrųjų sukėlė įrenginio naudojimas, nežinoma ir šie incidentai buvo itin reti. Taip pat buvo pranešta apie ne tokius sunkius šalutinius poveikius, kurie paprastai būna lengvi ir trumpalaikiai naudojant prietaisą.

Fisher Wallace palyginimas su TMS-transkranialine magnetine stimuliacija

Transkranijinė magnetinė stimuliacija gydo smegenų sutrikimus per neuromoduliaciją. Tačiau tarp TMS ir tACS įrenginių yra didelių skirtumų. Viena vertus, TMS taikosi į konkrečią smegenų sritį, o tASC įrenginiai netaikomi konkrečiai sričiai ir yra labiau bendriniai.

Antra, TMS naudoja magnetines bangas, kad netiesiogiai stimuliuotų neuronų atsaką žievėje. Pagal metodą ir intensyvumą tai yra panašus veikimas kaip židininis MRT. 

tACS prietaisai taip pat naudoja labai švelnią elektros srovę, kad stimuliuotų nervus už smegenų ribų.

Abu prietaisai gali sukelti nedidelį šalutinį poveikį, pvz., diskomfortą gydymo vietoje, galvos skausmą ar galvos svaigimą. TMS atveju priepuoliai yra labai reti (1 iš 60 000 ar daugiau gydymo būdų). Apskritai, yra nedaug saugos problemų ar kontraindikacijų pasirinkus šį gydymą.

tASC prietaisus pacientas naudoja namuose, o TMS – gydymo įstaigoje, prižiūrint gydytojui ir TMS technikui. tASC įrenginį įsigyti reikia vieną kartą, o TMS paprastai yra nustatytomas seansų skaičius (dažniausiai 36), už kuriuos reikia mokėti.   Kasdienės sesijos reikalingossu abiems gydymo būdams, nors TMS paprastai yra gydoma tik nuo pirmadienio iki penktadienio, o tASC įrenginį galima naudoti ir savaitgaliais. Gydymo Fisher Wallace Stimulatoriumi® kursas paprastai trunka  2–4 ​​savaites, o vėliau, atsižvelgiant į atsaką, gali tęstis. TMS paprastai trunka 6–9 gydymo savaites, prieš sustabdant ir pakartojant TMS gydymą, atsižvelgiant į poreikį.

Nors yra tyrimų, rodančių tASC naudą lengvos ar vidutinio sunkumo depresijai gydyti, kaupiamieji įrodymai nėra aiškūs ir yra ne tokie patikimi, kaip tyrimai, patvirtinantys TMS gydymą atsparios didžiosios depresijos gydymui, kiekį ir kokybę. TMS pasižymėjo tvirtu atsaku (tai reiškia 50 % arba geresniu pagerėjimu įvertinimo skalėje) ir remisijomis (depresijos nebuvimas pagal panašią vertinimo skalę). „Neuromodus“ stebi visus pacientų gydymo rezultatus, o gydomiems pacientams pasiekiame 75–80 % teigiamą į terapiją atsaką ir 40–45 % remisijos rodiklius.

Apibendrinant galima pasakyti, kad jei yra lengva ar vidutinio sunkumo depresija, tokie prietaisai kaip Fisher Wallace Stimulator® gali būti tinkamas pasirinkimas, jei norite išvengti vaistų arba jei vaistai ar gydymas pasirodė neveiksmingi. Tačiau jei yra sunkesnė klinikinė depresija, šiuo metu yra mažiau įrodymų, patvirtinančių tokių prietaisų naudojimą. Kita vertus, TMS turi puikių rezultatų gydant didžiąją depresiją. Susisiekite su mumis, jei norite sužinoti daugiau apie TMS ir įvertinti ar tai gali būti geras gydymo būdas jums ar mylimam žmogui.