TMS terapija

TMS privalumai ir trūkumai

Privalumai

Didelis sėkmės rodiklis:

TMS terapijos sėkmės rodiklis yra gana didelis ir, atrodo, nuolat gerėja tobulėjant technologijoms ir gydymo protokolams. Pagrindinė TMS indikacija yra gydymui atspari depresija. Tai paprastai apibūdina nesėkmingas mažiausiai 2 antidepresantų ir gydymo taikymas. Peržiūrėjus visus tyrimus ir dabartinius realaus pasaulio duomenis iš pacientų registrų, naudojant TMS pasiekiami rezultai:

Tai labai geri rezultatai sunkiai gydomos depresijos gydyme. Kaip minėta, dauguma pacientų, gaunančių TMS terapiją depresijai gydyti, yra atsparūs gydymui. Tai paprastai apima du ar daugiau nesėkmių parenkant tinkamus vaistus. Pacientams, bandantiems trečiąjį vaistą dėl dviejų ankstesnių nesėkmių, atsako ir remisijos rodikliai geriausiu atveju siekia tik 15–20%. Prireikus dar kartą pakeisti vaistus sėkmės rodikliai dar labiau mažėja.²

Ilgalaikis atsakas:

Be pradinio stipraus teigiamo atsako ir remisijos rodiklių, mes taip pat matome geresnius ilgalaikius TMS gydymo rodiklius. Panašiai kaip ir pradinis atsako dažnis, maždaug du trečdaliai pacientų po vienerių metų stebėjimo ir toliau jaučia gydymo naudą. O tie, kuriems atsinaujina depresija, linkę pakartotinai labai teigiamai reaguoti į pakartotiną TMS terapiją – daugiau nei trys ketvirtadaliai gydomų TMS pakartotinai rodo pasikartojantį teigiamą atsaką į gydymą.³ Žiūrėdami į panašius antidepresantų rodiklius, matome priešingai. Po vienerių metų tik trečdalis pacientų, išbandžiusių trečią vaistą, atsikratys depresijos, o dviems trečdaliams vėl pasireikš depresija. Vėl pradėjus vartoti vaistus, atsako ir remisijos tikimybė yra tik 10% ar mažesnė.

Saugus ir neinvazinis:

TMS gydymas apima magnetinių laukų, kurie saugiai praeina galvos odą ir kaukolę, naudojimą, kad pakeistų smegenų elektrinį laidumą. Stimuliacija prasiskverbia tik kelis centimetrus į smegenis, tačiau tai paveikia susietas smegenų grandines giliau smegenyse, kurios sukelia depresiją ir nerimą. Todėl gydymas yra gana tikslingas ir vietinis.

Skirtingai nuo elektrokonvulsinio gydymo, kuris iš tikrųjų sukelia traukulius, TMS yra tikslingas ir priepuoliai nenaudojami kaip terapinis gydymas. Priepuolių rizika bendroje populiacijoje yra labai maža. Tyrimai parodė, kad priepuolių rizika yra 1 iš 30 000 ar net dar mažiau TMS besigydančiųjų. Retai klinikinėje aplinkoje pasitaikantys priepuoliai praeina savaime ir darbuotojai gali juos saugiai valdyti. Gydymas nereikalauja anestezijos, jį galima saugiai ir patogiai atlikti poliklinikoje. Po TMS terapijos taip pat nėra atsigavimo laikotarpio, skirtingai nei taikant elektrokonvulsinę terapiją, kai atsiranda postktalinė (po priepuolio) būsena, apimanti bendrą nuovargį ir atminties praradimą. Naudojant TMS, prieš gydymą, jo metu ir po jo pacientai yra budrūs ir gali atlikti įprastą kasdienę veiklą. Po gydymo nėra jokių vairavimo apribojimų ar bet kokių kitų apribojimų.

Nėra sisteminio šalutinio poveikio:

Kadangi TMS yra toks tikslingas, išvengiama įprastų šalutinių poveikių, kurie gali atsirasti vartojant vaistus nuo depresijos. TMS nesukels svorio padidėjimo, virškinimo trakto problemų, nuovargio ar bet kokio kito šalutinio poveikio, kurį paprastai galima pastebėti vartojant antidepresantus. Nedidelei pacientų daliai pirmųjų gydymo kursų metu gali būti nedidelis dilgčiojimo pojūtis gydymo vietoje arba lengvas galvos skausmas. Šis šalutinis poveikis paprastai išnyksta po pirmosios gydymo savaitės ir gali būti sumažintas palaipsniui didinant gydymo intensyvumą ir (arba) vartojant nereceptinius vaistus nuo skausmo. Neuromodus puikiai išmano, kaip spręsti šiuos ribotus šalutinius poveikius. Po to šalutinio poveikio nėra!

Prieinamumas:

TMS gydymui yra labai mažai kontraindikacijų. TMS draudžiama vartoti kai kurioms populiacijoms:

Greitas gydymas:

TMS terapijai reikia skirti laiko (daugiau apie tai žemiau, skiltyje „Trūkumai“), tačiau naudojant naujausias technologijas pacientai gali greitai patekti į kabinetą ir išeiti iš jo, kad galėtų grįžti į savo kasdienį gyvenimą. Naujausias TMS gydymas vadinamas pertraukiamu teta sprogimo stimuliavimu – iTBS. Šis protokolas sutrumpino gydymo laiką iki trijų minučių. Anksčiau gydymas trukdavo 19–40 minučių. „Neuromodus“ mes siūlome teta sprogimo stimuliavimą ir naudojame prietaisą, kuriam pirmą kartą FDA patvirtino šį gydymą 2018 m. „Neuromodus“ labai didžiuojasi tuo, kad pacientai greitai gauna gydymą ir grįžta prie kasdieninio gyvenimo. Šį gydymą naudojame ir palaikomajam gydymui, kad sutaupytume pacientų laiką ir išlaidas.

Trūkumai

Laikas:

TMS terapija reikalauja laiko ir įsipareigojimo. Visas TMS kursas paprastai trunka 6 savaites. Po to seka dar 3 savaičių terapijos laipsniškas mažinimas, o norint gauti gydymą, reikia atvykti penkias dienas per savaitę. Geros naujienos yra tai, kad TMS terapija yra investicija, kuri duoda didelių dividendų. Kas svarbiau už jūsų psichinę sveikatą ir gerovę? Daugelis, sergančių depresija, tikrai gali patvirtinti, nėra lengvų kelių į sveikimą. Kodėl neinvestavus į gydymą, kurio sėkmės tikimybė yra didžiausia? Daugeliui pacientų taip pat atrodo, kad kasdienis atvykimas padeda susikoncentruoti į sveikimą. Gydymo pažangą taip pat paskatino greitasis trijų minučių gydymas iTBS. Naudojant pagreitintą TMS, visą gydymo kursą galima sutrumpinti  terapijos kursą iki penkių ar dešimt dienų.

Lengvas laikinas šalutinis poveikis:

Kai kurie pacientai gydymo metu praneša apie nedidelį galvos skausmą ir diskomfortą galvos odoje arba perštėjimą. Tai gali būti gydoma standartiniu nereceptiniu analgetiku ir paprastai išnyksta po kelių pirmųjų seansų. Stimuliacijos intensyvumą taip pat galima sumažinti ir palaipsniui stiprinti iki tikslinės dozės per pirmąją gydymo savaitę, kad būtų laiko prisitaikyti prie stimuliacijos. Tai labai retai yra kliūtis gydymui ir kai kurie pacientai gydymo metu iš tikrųjų užmiega. Tai nėra gydymo tikslas, nes norime, kad smegenys būtų pabudusios ir ramybės būsenos, tačiau tai parodo, jog diskomforto lygis terapijos metu iš tikrųjų mažas.

Maža traukulių rizika:

Kaip minėta pirmiau, TMS nerekomenduojama, jei žmogus yra turėjęs arba turi sutrikimą dėl kurio kyla traukulių priepuoliai. Pacientams, kuriems anksčiau nebuvo priepuolių, rizika yra labai maža – tik 1 iš 30 000 ar net dar mažiau. Ši priepuolių rizika iš tikrųjų yra lygi arba mažesnė traukulių atsiradimo rizikai vartojant daugumą antidepresantų ir kitų nuotaiką keičiančių vaistų.

Privalumai Trūkumai
Didelis sėkmės rodklis
Laiko įsipareigojimas
Ilgalaikis teigiamas gydymo rezultatas
Trumpalaikiai ir nestiprūs šalutiniai poveikiai
Tikslinis, ne sistemiškas gydymas
Maža traukulių tikimybė
Nėra ilgai trunkančių ir sunkių šalutinių poveikių
Visuomenės sąmoningumo trūkumas

TMS terapija „Neuromodus“ klinikoje

Trumpai tariant, čia yra keletas svarbiausių TMS gydymo aspektų:

„Neuromodus“ esame tam, kad mokytume ir nukreiptume jūsų gydymą tinkama linkme. Atsižvelgiame į visus TMS terapijos privalumus ir trūkumus ir įsitikiname, kad tai yra tinkamas kitas žingsnis jūsų gydymo kelyje. Mes norime užtikrinti, kad jis atitiktų jūsų lūkesčius ir kad jis puikiai derėtų su visais kitais jūsų gydymo aspektais. Turite daugiau klausimų apie TMS terapijos privalumus ir trūkumus ar kitos informacijos šiame puslapyje? Susisiekite su mumis čia!